10 اصل مهمی هر زن و مردی که باید در زندگی زناشویی بدانند ! | بیماری

: 10 اصل مهمی هر زن و مردی که باید در زندگی زناشویی بدونن !

: از همین حالا تمرین کنین تا بتونین بدون قطع کردن صحبت طرف مقابل تون، خوب گوش کنین. بعد از صحبت همسرتون می تونین از اون سوال کنین که نوبت من شده که حرف بزنم؟ می تونین در بین صحبتای همسرتون یه سری چیزها رو یادداشت کنین تایادتان نره.

تصور کنین که دو کودک در حال بازی هستن. یه دفعه صدای فریادشان بلند می شه که : ازت بدم میاد … ازت بدم میاد … اما چند دقیقه بعد بازم می بینین که دارن با هم بازی می کنن و خوشحالند. بعضی وقتا دو آدم بزرگسال هم در روابط شون همینطوری هستن. فقط کافیه در نیمکت کنارشون بشینین و اونا رو نگاه کنین. تا حالا این تجربه رو داشتین؟

سؤال باحال اینجاس چه اتفاقی واسه کودکان میفته که اونا ۵ دقیقه پیش دشمن بودن و الان بازم  با هم بازی می کنن؟ جواب این سؤال ساده س!. اونا شادی رو به جای ایجاد عدالت انتخاب می کنن. اونا لحظه شون رو می بینن و تلاش می کنن  از بازی شون لذت ببرن. بزرگ ترین مشکلات ما هم اگه تنها مانند کودکان رفتار کنیم، حل می شن. البته زندگی زناشویی همیشه به  سادگی بازیای کودکانه نیس اما همیشه یه سری نکات کلی و البته ساده واسه مقابله با مشکلات زندگی هست. با رعایت این۱۰ نکته با تنشای زندگی تون خداحافظی کنین.

 

۱ – زبون تون رو گاز بگیرین

 انتقاد و قضاوت رو بس کنین. بیشتر مردم از همون اول رابطه که مرحله عشق ورزیدنه شروع به انتقاد می کنن. یادتون باشه که هیچکی نمی تونه ازدواجی رو نجات بده اگه دو طرف بیشتر از تشویق شدن مورد انتقاد قرار بگیرن. انتقادهای همیشه و پشت سر هم به همسرتون این حس رو میده که اون به اندازه کافی واسه شما خوب نیس. این حس (به خصوص واسه مردها) سردشدن رابطه رو به دنبال داره. قبل از هر چیز تلاش کنین همسرتون رو بشناسین و بعد از اون تفاوتای قابل قبول همدیگه رو قبول کنین.

 

۲ – متفاوت سپاسگزاری کنین

درباره تفاوتا شفاف سازی کنین. اینکه فرق رو چه معنی می کنین، مهمه. ما همیشه حقایق رو از بین فیلترهای متفاوتی رد می کنیم که وجود اون فیلترها به فرهنگ، جنسیت و خونواده بستگی داره. تنها شرط یه ازدواج خوب، نگهداشتن عشق در رابطه س. می تونین همسرتون رو در نوع سپاسگزاری تون غافلگیر کنین. اگه اون چیزایی رو همیشه دوست داشته که شما با اون مخالفت می کردین، می تونین با موافقت خود به اون حس متفاوت بدین. اگه همسرتون همیشه تیر و کمون دوست داشته و به نظر شما خرید تیرو کمون از خرجای غیرضروری زندگی بوده، می تونین با پس اندازه هایی که واسه  تفریح خود کنار گذاشته اید، براش یه تیروکمان بخرین.

 

 از همین حالا تمرین کنین تا بتونین بدون قطع کردن صحبت طرف مقابل تون، خوب گوش کنین. بعد از صحبت همسرتون می تونین از اون سوال کنین که نوبت من شده که حرف بزنم؟ می تونین در بین صحبتای همسرتون یه سری چیزها رو یادداشت کنین تایادتان نره

۳ – معذرت خواهی کنین

شما می تونین بگید که من به دلیل مشکلاتی که باعث اون شدم، معذرت می خوام. در هر رابطه ای این بهترین شکل معذرت خواهیه. اصلا مهم نیس شما چقدر مقصر هستین حتی اگه ۱۴درصد تقصیرها گردن شماس واسه اون قسمت معذرت خواهی کنین. ازدواج وقتی خوب پیش میره که دست کم یه نفر بتونه معذرت خواهی کنه. غرور داشتن در رابطه زناشویی چیز قابل قبولی نیس. معذرت خواهی در آخر روح بزرگ شما رو نشون و حس بهتری به زندگی تون میده.

 

۴ – خوب گوش دادن رو تمرین کنین

دفاع از خود رو بس کنین. این مشکلی رو حل نمی کنه. تلاش کنین شنونده خوبی باشین. خوب گوش دادن بهترین هدیه ایه که می تونین به شریک زندگی تون بدین. از همین حالا تمرین کنین تا بتونین بدون قطع کردن صحبت طرف مقابل تون، خوب گوش کنین. بعد از صحبت همسرتون می تونین از اون سوال کنین که نوبت من شده که حرف بزنم؟ می تونین در بین صحبتای همسرتون یه سری چیزها رو یادداشت کنین تا یادتون نره. در آخر بحث می تونین یه نتیجه گیری داشته باشین. اگه به دنبال نتیجه هستین باید صبور باشین. وقتی که هر دوی شما کنترل اعصابتان رو از دست بدینآخرش همسرتون با عصبانیت به درون اتاق میره و در رو به هم می کوبد. نذارین بحث تون به این شکل بی نتیجه بمونه. اگه شما آروم باشین همسرتون هم آروم می شه و از حرفاتون بل نمی گیره.

 

۵ – دلگرمی بدین

همیشه در اول هر رابطه  همه چیز گل و بلبله و عادت داریم فقط نکات مثبت رو ببینیم. اگه بعد از یه مدت دیدیم بعضی مسائل اونطور نیستن که ما فکر می کردیم  باید تلاش کنیم بقیه چیزها رو خراب نکنیم. همسر ما حتما نکات مثبتی هم داره. معمولا بازسازی روابط سخته اما غیرممکن نیس. واسه نگه داشتن ازدواج تون باید کاری کنین که همسرتون احساس با ارزشی و برگزیدگی کنه. معمولا  آدمایی که ازدواجای طولانی تری دارن، می فهمن چیجوری باید به همدیگه توجه کنن. این درک باعث می شه که فضایی صمیمی در خونه به وجود بیاد و در مقابل هم  شما می تونین انتقادهای سازنده تون رو پیش ببرین. مثلا وقتی همسرتون داره با برادرش شوخی می کنه حتی اگه از نوع شوخی اش خوش تون نیامده اما به اون بگید روشی که اون واسه شوخی استفاده کرده رو دوست دارین. همسر شما از انتقاد سازنده تون استفاده نمی کنه مگه اینکه فضایی از عشق و احترام وجود داشته باشه.

 

۶ – روی خودتون تمرکز کنین نه همسرتون

همیشه حق با شما نیس. همیشه این شما نیستین که درست می گین. تلاش کنین کمی از اختلاف تون فاصله بگیرین و از دور نگاه کنین. حالا وقت اون هستش که درست ببینین. حتما به همین شکله که طرف مقابل هم مقصره اما به خود یادآوری کنین که من هم بی تقصیر نبودم. اگه هر کدوم از ما آدمای منطقی تری باشیم روابط مون بی تنش تر هستش. روی خودتون تمرکز کنین و تلاش کنین واسه اصلاح مشکل هاتون تلاش کنین.

 

۷ – تحت شرایط استرس زا، فشار نیارین

همیشه شرایط سختی در ازدواج پیش میاد. این شرایط می تونه شامل شرایط بی کاری، فشار مالی یا حتی مریضی یکی از دو طرف باشه. مثلا کسی رو تصور کنین که فردا صبح عمل جراحی مهمی داره. همسر اون می تونه شب قبل از عمل جراحی فضایی از غم وغصه رو در خونه به وجود آورد یا اینکه یه مهمانی بگیره و تموم دوستان با روحیه همسرش رو دعوت و تلاش کنه اون شب از فکر کردن به نتیجه عمل دوری کنن. انتخابامون در زندگی خیلی مهم هستن. مثلا یه همسر هم می تونه بشینه و اونقدر فضا رو ناراحت کننده کنه تا به حدی برسه که یه نگرانی جدید هم به وجود بیاد. شما در شرایط سخت زندگی تون باید از به وجود اومدن  فشار جدید جلوگیری کنین.

 

۸ – همه چیز در جزئیات خلاصه می شه

اگه همسر شما یه روزهایی به دلیل شرایط کاری اش بداخلاق و نا آروم می شه، اگه خیلی صبحا واسه شما چای می ریزه اما یه روز صبح با عصبانیت در رو به هم می کوبد. این دلیل نمی شه که بگید همسر من هیچ وقت منو درک نمی کنه. نکات مثبت رو همیشه در یادتون نگه دارین، این باعث می شه که عصبانیت شما قابل کنترل شه. اگه بعضی وقتا اخلاق اون با در نظر گرفتن شرایطی که خارج از فضای خونه داره تغییر می کنه، شمام راه بیایید. از اون تعریف کنین. به اون بگید که چقدر از با اون بودن حال می کنین و خوشحال هستین. بعضی وقتا لازمه که حتی کوچیک ترین مهارتش رو بزرگ کنین و بگید که عزیزم تو در این کار بهترین هستی. به جزئیات رابطه تون دقت کنین و همه چیز رو یه وظیفه ندونین. این مسائل صمیمیت رابطه رو بیشتر و تنشا رو کمتر می کنه.

 

۹ – تنها شما میدونید که باید چیکار کنین

تموم مجلات سبک زندگی پر هستن از روشی که شما می تونین واسه به وجود آوردن یه زندگی عاشقانه به کار گیرید. اما در آخر باید بدونین که شما به هیچ کدوم از این پیشنهادا نیاز ندارین. شما تنها کسی هستین که میدونید باید چه کاری انجام بدین. اصلا مهم نیس که چقدر از ازدواج تون گذشته یا چقدر احساس صمیمیت نسبت به زندگی مشترک تون دارین، مهم اینه که بعد از ورق زدن این صفحات ۳ عمل خاص رو واسه بهبود مسائل در زندگی تون به کار ببرین.

 

۱۰ – راه مخصوص خودتون رو پیدا کنین

شاید خیلی از راه ها رو امتحان کرده باشین، اما باید بتونین راهی رو که مختص زندگی خودتونه پیدا کنین؛ راهی که واسه خوشحال کردن و به صمیمیت رسیدن با همسرتون جواب بده. این روش رو یکی از همکاران ما پیاده کرده و به نتیجه رسیده به خاطر همین این سه روش رو مثلا با شما درمیون می ذاریم.

 

– من تونستم شام مورد علاقه اش رو بپزم و وقتی اون بعد از کار به منزل برگشت با میز شام چیده روبه رو شه.

 

– آخر ماه تموم وسایل شخصی ام رو ریختم و بعد از دسته بندی همسرم با اتاق مرتب شده ام رو به رو شد.

 

– به اون گفتم که می خوام صبح روز جمعه زمانم رو طوری تنظیم کنم که درباره نگرانیا و نگرانی هاش صحبت کنیم.

 

بگردین و ۳ روش مخصوص به خود و رابطه تون رو پیدا کنین. بدونین که تنها قدم اول و شروع گردگیری رابطه سخته.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *