10 اشتباه موقع رنگ کردن مو در خانه | بیماری

: 10 اشتباه موقع رنگ کردن مو در خونه

رنگ کردن مو در خونه از کاراییه که خیلیا اونو انجام میدن، این کار صرفه جویی در هزینه و زمان بحساب میاد. انتظار میره، رنگی که در کاتالوگا می بینیم خیلی راحت خودمون در خونه روی موها در بیاریم. این تا حدودی شدنیه، به شرطی که قوانین و تکنیکای درست این کار رو بدونیم. در این مطلب، 10 اشتباهی که خانوما هنگام رنگ کردن مو در داخل خونه مرتکب می شن رو با هم تقدیم حضوتون می کنیم.

 

: 10 اشتباه موقع رنگ کردن مو در خونه

رنگ تیره تر رو انتخاب می کنین
شما در فروشگاه وایس تادید در حالیکه دو رنگ در دستتون دارین، رنگ روشن تر و رنگ تیره تر، هیچ ایده ای ندارین کدوم یکی رو انتخاب کنین. این سناریو واسه هممون اتفاق افتاده. بزرگترین اشتباهی که انجام می دیم انتخاب رنگ تیره تره. اگه بین انتخاب دو رنگ دودل هستین همیشه رنگی که یه درجه روشن تره رو انتخاب کنین. رنگ روشن رو راحت تر می تونین عیب یابی کنین و اگه ایرادی داشت اونو برطرف کنین، اما عیب یابی رنگ تیره مشکله. رنگ زدن روی رنگ تیره هم همیشه مشکلات خودشو داره.
از رنگ دودی هول و ترس دارین
خیلی از ما تصورمون از رنگ دودی رنگیه که به خاکستری می زنه، پس هنگام انتخاب رنگ از رنگهای دسته بندی دودی خیلی سریع می گذریم. اما بد نیس بدونین بعضی وقتا به کار گیری رنگ دودی در ترکیب رنگ می تونه جذابیت بیشتری به رنگ پایانی بده. این رنگ می تونه گرمای بیشتری به رنگ موها بده و همیشه قرار نیس موهاتون رو خاکستری رو روشن کنه.
تلاش می کنین تغییر کلی در رنگ موهاتون بدین
اینکه می تونین خیلی راحت با یه رنگ قهوه ای به رنگ کردن مو در خونه بپردازید بدین معنا نیس که می تونین موهای تیره رو روشن یا پلاتینی کنین. بهتره وقتی که می خواین رنگ کردن مو در خونه رو انجام بدین، همیشه رنگی انتخاب کنین که بیشترین حد یه یا دو درجه از رنگ طبیعی موی خودتون روشن تر باشه.
موهاتون رو خوب دسته بندی نمی کنین
واسه رنگ کردن مو در خونه، خیلی با اهمیته که اونو درست، دسته بندی کنین تا رنگ به همه نقاط برسه و یکدست شه. اگه به درستی موهاتون رو قسمت بندی نکنین در آخر با رنگ مویی مواجه میشین که در قسمتی روشن و در قسمت دیگه تیره س.
دستورالعمل نوشته شده در محصول خریداری شده رو مطالعه نمی کنین
هربار که رنگ مویی خریداری می کنین بهتره به نکاتی که در دستور العمل استفاده اونا اومده دقت کنین و طبق این دستور العمل و پله پله رفتار کنین.
رنگ رو زیادتر از اندازه روی موهاتون می ذارین
این مهمه که رنگ مو به مدت لازم روی سر بمونه و سر وقت اونو بشورید. همونطور که در نکته قبل گفته شد بهتره قبل از استفاده، راهنمای داخل جعبه رو بخونین تا بدونین رنگ مورد نظرتون باید چه مدت روی سرتون بمونه.
تلاش می کنین ایراد رنگ موهاتون رو خودتون برطرف کنین
هر چی واسه روشن تر یا تیره تر کردن موهاتون از رنگ بیشتر و مواد جور واجور به روی موهاتون استفاده کنین، برطرف کردن ایراد موهاتون رو واسه کارشناسان هم سخت تر می کنین.
اگه می خواین تغییری در رنگ موهاتون بسازین از اجناس مخصوص رنگ مثل شامپوهای رنگ بر استفاده کنین. یه یا دو بار این کار رو انجام بدین، اما اگه باز به رنگ دلخواهتون نرسیدید بهتره به آرایشگرتان مراجعه کنین تا با تخصص و امکاناتی که داره این کار رو براتون بکنه.
می خواین موهاتون رو روشن و بلوند کنین
رنگ بلوند، رنگ دلخواه خیلی از افراده، اما کار کردن با این رنگا آنقدرها هم سخته. بهتره این کار رو همیشه به آرایشگرها بسپارین، مخصوصا اگه می خواین خیلی روشن و بلوند شه.
شما واسه اینکه خودتون بتونین موهاتون رو به رنگ بلوند دلخواهتون تبدیل کنین نیازمند امکانات و تخصص بیشتری هستین. ممکنه با این کار نه فقط رنگ دلخواهتون رو نداشته باشین بلکه به موهاتون هم آسیب بزنین.
می خواین رنگی طبیعی واسه موهاتون داشته باشین، اما با رنگ نارنجی و عجیب مواجه میشین
در این صورت می تونین از شامپوهای رنگ بنفش استفاده کنین. شامپوهای ویولت، بدون سولفات هستن و نه فقط خیلی راحت موهاتون رو تمیز و نرم می کنن، بلکه در صورت وجود رنگ زرد یا نارنجی اونا رو به رنگی طبیعی تبدیل می کنه. چند بار از این شامپو واسه شستن موهاتون استفاده کنین تا رنگ طبیعی موهاتون اثبات شه.
از حنا واسه رنگ کردن موهاتون استفاده می کنین
خیلی از ادما از حنا به عنوان یه رنگ کننده طبیعی مو استفاده می کنن که این اصلا بد نیس، اما مشکل اینجاس که رنگ حنا به این راحتیا پاک نمی شه و اگه شما بخواین موهاتون رو روشن کنین به مشکل بر می خورید و اگه مرتب از این ماده واسه رنگ کردن موهاتون استفاده کنین موهاتون خیلی تیره می شه.
پس شاید بهتر باشه مرتب از حنا استفاده نکنین یا واسه تیره کردن موهاتون از موادی استفاده کنین که اگه خوشتون نیومد بتونین چند ماه بعد اونو به رنگی روشن تر تبدیل کنین.
فراوری : نیره ولدخانی – بخش سلامت تبیان


جام جم
بانوی شهر

.

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *