10 اشتباه بزرگ در شست وشوی صورت | بیماری

:
10 اشتباه بزرگ در شست وشوی صورت

:

مجله زندگی ایده آل: شستشو صورت به نظر آسونترین قسمت مراقبت روزانه از پوست به نظر می رسه ولی عادتای نادرست مثل به کار گیری صابون واسه شستن صورت باعث یه سری مشکلات در پوست می شه؛ مانند: خشکی، التهاب و جوش. با 10 اشتباه بزرگ در شستن صورت که بیشتر ما مرتکب میشیم و روشای برطرف کردن اونا آشنا شید.
1.  کشیدن هوله روی پوست
واسه خشک کردن صورت پوست تون رو با هوله نوازش کنین و ضربه های آروم بزنین نه اینکه محکم روی صورت بکشین.

2. به کار گیری دمای ناجور آب
آب
داغ ممکنه احساس خوبی به پوست شما دهد اما می تونه چربیای طبیعی و
مراقبت کننده پوست رو نابود کنه و باعث خشکی زیادتر از اندازه پوست یا تولید بیش
از اندازه سبوم (چربی پوست) شه. آب ولرم بهترین گزینه واسه پاک کردن آروم
و موثر پوسته.
3.  ترس از روغنا 
به گفته کارشناسان شکلای جور واجور پوستا می تونن از فواید پاک کردن پوست با روغن بهره ببرن حتی پوستای چرب و آسیب دیده. یه روغن خوب منافذ پوست رو از کثیفی و باکتری پاک و به درمون و تعادل پوست کمک می کنه. به دنبال یه محصول پاک کننده روغنی باشین که از چربیای گیاهی و طبیعی تشکیل شده. خیلی ساده روغن رو روی پوست خود بمالید، ماساژ بدین و بعد با یکدست تمیز آغشته به آب ولرم صورت خود رو پاک کنین.
4.  انتخاب محصول اشتباه
پاک کننده مناسبی پیدا کنین که زیادتر از اندازه ملایم هم نباشه چون مجبور میشین واسه پاک کردن دو بار بشورید یا محکم روی پوست خود بکشین و زیادتر از اندازه سخت هم نباشه که باعث می شه پوست تحریک و قرمز شه.
5. به کار گیری مواد تحریک کننده پوست
یه لطفی در حق پوست تون بکنین و از موادی که به اون آسیب میزنن، دوری کنین مانند عطرها، رنگا و هم اینکه مواد نگهدارنده  مثل پارابن و سدیم لوریل سولفات. همیشه برچسب روی اجناس بهداشتی رو بخونین تا از مواد تشکیل دهنده اون باخبر شید.
6.  انتظار واسه رطوبت پوست
واسه افزایش اندازه جذب رطوبت، مرطوب کننده رو بدون این دست اون دست کردن بعد از شست وشوی صورت و وقتی هنوز پوست مرطوبه، بمالید. واسه سرما و دیگه اجناس مراقبت از پوست هم این روش رو به کار گیرید. اگه منتظر بمونین تا پوست تون به طور کامل خشک شه، عناصر فعال مرطوب کننده سخت تر جذب پوست می شن و پوست رو چرب و چسبناک می کنن.
7. زیاده روی در شست وشو
در بیشتر
موارد یه یا دو بار در روز شستشو صورت مناسبه و بیشتر از این باعث
تحریک پوست و حتی تولید بیش ازحد چربی می شه. اگه در طول روز آرایش
نکردین، کرم ضد آفتاب زیادتر از اندازه نزدین و عرق زیاد نکردین، شب از
پاک کننده استفاده نکنین و فقط صورت تون رو با آب ولرم بشورید. به پوست تون
اجازه بدین بعضی وقتا از چرخه اجناس آرایشی رهایی پیدا کنه.

8. زیاد هزینه نکنین
صرف هزینه های زیاد واسه خرید یه شوینده صورت کار عاقلانه ای نیس. دنبال یه شوینده ساده با مواد طبیعی باشین و پول تون رو صرف خرید کالاهایی  مانند سرما و مرطوب کننده ها  کنین.
9. خوب آبکشی نکردن پوست
نگاه سطحی داشتن به شست وشو و درست آبکشی نکردن پوست باعث می شه شوینده روی پوست بمونه و این باقی مونده ها منافذ پوست رو بسته کنه؛ در نتیجه پوست خشک می شه. صورت تون رو کامل و درست آبکشی کنین حتی اگه صبحه و دیرتون شده یا هنگام شبه و بسیار خسته هستین. خط مو، زیر چانه و سطح بینی از جمله نقاطی هستن که در شست وشو فراموش می شن؛ به این نکته توجه کنین.
10. لایه برداری زیادتر از اندازه
لایه بردارای دانه دار انتخابای بهتری هستن. واسه این کار اسکراب شکر و اسیدهای میوه رو انتخاب و بیشترین حد دو سه بار در هفته از اونا استفاده کنین. در لایه برداری از انگشت خود به جای لیف استفاده کنین تا مانع کشیده شدن پوست و آزار اون شید.

منبع : برترینا

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *