10 ادویه مخصوص کاهش وزن! | تغذیه سالم

10 ادویه مخصوص کاهش وزن!

عطاریا پر از گیاهان و اودیه ها هستن، از فلفل مشکی گرفته تا زردچوبه های عجیب و غریب!

علاوه بر فواید حیرت انگیزیشون ، گیاهان و اودیه ها طعم و عطر خاصی به غذاها اضافه میکنن. تحقیقات نشون دادن که اونا پتانسیل افزایش سوخت و ساز و احساس سیری، کنترل وزن و بهبود کیفیت کلی یه رژیم غذایی رو دارن.

پس سفره تون رو با این اودیه ها آراسته کرده و به کاهش وزن مورد نظرتون برسین. دکتر شیلپا متیال (متخصص تغذیه) لیستی از ده گیاه هم در دسترس هستن و هم واسه کاهش وزن مفیدن باهامون به اشتراک میذاره.

10 ادویه مخصوص کاهش وزن!

10 ادویه مخصوص کاهش وزن!

دارچین یکی از بهترین گیاهان واسه کاهش وزنه، چون باعث ثبات سطح قند خون شده و شما رو مدت طولانی تری سیر نگه میداره، هم اینکه درد گرسنگی رو کاهش داده و چربیا رو سریع تر میسوزونه.

زنجبیل واسه پاکسازی بدن خیلی عالیه. این گیاه مواد غذایی که روند سوخت و ساز در سیستم گوارش رو کنه میکنن حذف کرده و از ذخیره چربیا در بدن و زیاد شدن وزن پیشگیری میکنه.

هل به افزایش سوخت و ساز کمک کرده و توانایی بدن رو واسه سوزوندن چربیا بهتر می کنه.

زردچوبه خواصی واسه کاهش وزن داره. اون به کاهش تشکیل بافت چربی کمک کرده و چربی کلی بدن رو پایین میاره و از زیاد شدن وزن پیشگیری میکنه.

آکای بری (Acai Berry). تحقیقات نشون دادن که عصاره آکای بری یا پودر خشک شده اون میتونه به طور موثری وزن رو کم کنه. اون به پیشگیری از ساخت چربی در بدن کمک میکنه.

برگ گزنه بسیار مغذیه بوده و پر از آنتی اکسیدان و ویتامینای C و A هستش. این گیاه به پاکسازی خون و سوزوندن چربیا کمک میکنه.

گوارانا خواص ادرار آور داره و به کاهش وزن کمک میکنه. هم اینکه باعث تحریک سیستم عصبی شده و نمیذاره به خاطر احساسات به وجود اومده به وسیله استرس یا تنش به پرخوری رو بیارین.

فلفل قرمز شامل ترکیباتی به نام کپسایسینه که به سوزوندن چربیا و سرکوب احساس گرسنگی کمک میکنه. طبق تحقیقی که به وسیله دانشگاه Prudue در این مورد انجام شده، فلفل قرمز در کاهش وزن موثره چون سوخت و ساز رو زیاد کرده و باعث میشه بدنتون بیشتر کالری بسوزونه.

زیره به بهتر شدن روند هضم و تولید انرژی کمک میکنه. دانه زیره هم اینکه در افزایش سطح ایمنی بدن موثره.

جینسینگ به افزایش سطح انرژی کمک کرده و سرعت سوخت و ساز رو بالا میبره./ نوین زی

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *