10 اثر شوکه کننده که قند اضافه بر روی بدن وارد می کند! | بیماری

: 30 گرم مصرف روزانه قند واسه بدن بسه. بیشترین قشر آسیب دیده در این رابطه کودکان هستن.

: 10 اثر شوکه کننده که قند اضافه روی بدن وارد می کنه!

به گزارش dailystar، اینجا به 10 اثر داغون کننده قند و شکر پراختیم با ما همراه باشین.
مغزتون رو هدف میگیره
قند و شکر می تونه طیف بزرگی از اثرات منفی رو روی مغزتون بسازه، افسردگی و اضطراب مطمئنا در مصرف بیشتر از اندازه قند تهدیدتان می کنه، اگه قند و شکر زیاد مصرف می کنه در قدیمی سالی منتظر زوال عقل هم باشین چون که تحقیقات ثابت کرده مصرف قند و شکر رابطه تنگاتنگی با زوال عقل داره. دیابت مهم ترین آسیبیه که با مصرف این مواد گرفتارش میشین.
پوستتون کم کم نابود می شه
 واسه داشتن پوستی شفاف و صاف نیازمند سطح بالای کلاژن هستین. با خوردن قند و شکر زیاد دچار کاهش تولید کلاژن میشین و کم کم چین و چروک های پوستتون رو به روشنی می ببینن. جوش هم یکی دیگه از مشکلات مواد خوراکیه.
مراقب کبدتون باشین
 اگه کبدتون رو دوست دارین از همین حالا مصرف قند و شکر رو کم کنین. وقتی که کبد نتونه مقدار زیاد فروکتوز(قند) رو پردازش کنه اونا تبدیل به چربی می کنه و کم کم دچار اضافه وزن میشین. یعنی دیگه بعضی از فروکتوزها در دور و بر بدن به عنوان کلسترول و تری گلیسیرید فرستاده می شه و فرد دچار چاقی می شه. در بعضی از موارد ذخیره سازی چربی می تونه به مریضی کبد چرب غیر الکلی منجر شه.
کلیه هاتون تحت فشار هستن
 همونجوریکه گفتیم زیاده روی در مصرف قند و شکر قند خونتون زیاد می کنه و چاقی شدید داره اما این چاقی ممکنه عواقب بدی مثل دیابت نوع 2 رو براتون ارمغان آورد. این نوع از دیابت می تونه آسیب جدی به کلیه هاتون وارد کنه و یعنی موجب می شه کارکرد فیلتر مواد زائد کلیه ها به درستی کار خود رو انجام نده.
تاثیر منفی روی دستگاه گوارش
قند شکر معمولا در داخل روده کوچیک به سختی و کنه هضم می شه، تحقیقات نشون داده این مواد باعث تولید گاز در روده شده و عارضه هایی چون گرفتگی و نفخ دردناک داره هم اینکه علائم سندروم روده تحریک پذیر رو زیاد می کنه.
عفونتای قارچی در کمین هستن
خوردن بیشتر از اندازه قند، حملات عفونتای قارچی مانند برفک رو بهمراه داره. دلیل اونم رشد مخمر در قنده.
قلبتون قربونی دیگه قند و شکره
مصرف زیاد قند و شکر سطح لیپوپروتیئن رو کاهش و تری گلیسیرید رو زیاد می کنه. بزرگ ترین قاتل دنیا علاوه بر چاقی شدید، خطر دچار شدن به کلسترول بالا و بیماریای قلبی رو بسیار زیاد می کنه.
فشار خون بالا، قاتل خاموش
 وجود سطح بالایی از قند در بدن آسیبای جدی روی رگای خونی وارد می کنه. فشار زیاد روی رگای خونی بیشترین تاثیر منفی رو روی قلب و انداما داره و علاوه بر اون فشار خون بالا که به قاتل خاموش معروفه رو براتون بوجود می آورد.
بدرود دندونای سالم
 باکتریای مضر در دهن می تونن از قند و شکر تغذیه و رشد کنن این عامل مینای دندون ها رو به نابودی میکشونه و کم کم دندانهایتان سوراخ و پوسیده می شه.

چاقی، مادر همه بیماریا
بیشتر مردم براین باورند تنها مصرف چربیا رو واسه کاهش وزن قطع کنن کافیه اما نمی دونن مصرف قند و شکر به همون اندازه واسه کاهش وزن مضره. خوردن بیشتر از اندازه کالری به اضافه وزن شما منجر می شه اما بدتر از اضافه وزن، چاقیه که حتی می تونه به مرگ منجر شه.
جام جم

کلمات کلیدی: قند،شکر،مرض قند

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *