1.4 میلیون نفر در کشور به هپاتیت B مبتلا هستند | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 08 مرداد 1397 14:57

رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت: یه میلیون و 400 هزار نفر گرفتار به هپاتیت B و 186 هزار نفر گرفتار به مریضی هپاتیت C در کشور داریم که حالا خوبیش اینه با واکسیناسیون هپاتیت B از سال 1373 و ارتقای سطح آموزش در این مورد، این مریضی در کشور رو به کاهش رفته.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سیدموید علویان در مراسم برگزاری کمپین مقابله با هپاتیت در بیمارستان ساسان تهران ( واسه بنیاد شهید) اضافه کرد: هپاتیت B از جمله ویروس هاییه که از زمانای قدیم در کشور ایران وجود داشته و گسترش این مریضی قبل از این در جامعه ایران بیشتر از 3 درصد و در بعضی از نقاط کشور بیشتر از 5 درصد بود اما حالا به زیر 2 درصد رسیده.

 

ایشون گفت: هم اینکه با در نظر گرفتن قرار گرفتن این مریضی در فهرست پشتیبانی بیمه، هزینه های درمان واسه بیماران تحت پوشش خیلی کم شده.

 

کمپین مقابله با هپاتیت به وسیله بیمارستان ساسان و با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مرکز بهداشت شمال غرب تهران و دایره سلامت شهرداری منطقه 6 برگزار شد.

 

علیرضا توکلی، رئیس بیمارستان ساسان در این مراسم با بیان اینکه کمپینا وظیفه برجسته کردن موضوعات و مشخص کردن ضرورت و اهمیت اون موضوع رو دارن، گفت: بیمارستان ساسان به عنوان نماینده بنیاد شهید برگزاری این کمپین رو رو دوش گرفت.

 

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفت: با در نظر گرفتن اینکه در کلینیک بیمارستان ساسان روزانه هزار نفر ویزیت می شن، در نتیجه محل مناسبی واسه برگزاری کمپین با حضور خیلی از بیماران و مراجعه کنندگان بود. علاوه بر این اطلاع رسانیای گسترده ای در سطح منطقه انجام شده که تعداد مراجعه کنندگان استفاده کننده از این خدمات زیاد شه.

 

توکلی ادامه داد: هپاتیت C با به کار گیری دارو به طور کامل قابل درمانه و تا سال 1404 ریشه کن می شه. هم اینکه لازمه تا همه مردم بدونن در قبال این مریضی چیجوری رفتار کنن و این موضوع از راه اطلاع رسانی و آموزش امکانپذیره.

 

کمپین مقابله با هپاتیت همزمان در بیمارستان سازان برگزار شد. هدف از برگزاری این کمپین، اطلاع رسانی و مقابله با هپاتیت به صورت خودآموزی و خود مراقبتیه. در این کمپین، تموم افراد مراجعه کننده به وسیله پزشکان ویزیت شدن و مشاوره های لازم رو درباره مریضی هپاتیت گرفتن و در صورت ضرورت هم به صورت رایگان تحت واکسیناسیون قرار گرفتن.

 

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *