1.2 میلیارد از مردم جهان دارای اضافه وزن یا چاقی هستند | بیماری

: 1.2 میلیارد از مردم جهان دارای اضافه وزن یا چاقی هستن

: گشایش اولین دوره پودمانی خبرنگاری سلامت با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در اصفهان
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توضیح دادن این موضوع که پیشرفت پایدار سلامت شدیدا با غذا و امنیت تغذیه ربط داره، گفت: موضوع " گرسنگی " از نگرانیای کشورای با درآمد بالا، متوسط و پایینه و این نگرانیها در کشورای با درآمد پایین و متوسط تا سال 2025 شدیدتر می شه.
دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز سه شنبه در نهمین کنفرانس جهانی پیشرفت سلامت در شانگهای چین با موضوع»پیشرفت سلامت در اهداف پیشرفت پایدار: سلامت واسه همه و همه واسه سلامت«سخنرانی کرد.
وزیر بهداشت بر چهار پیام اصلی این کنفرانس؛ " شهرهای سالم"، "سواد سلامت"، "حاکمیت مناسب" و "کشورای سالم" تاکید کرد و گفت: این چهار موضوع، ستونهای اصلی پیشرفت پایدار در کشورای سراسر دنیاس.
دکتر هاشمی گفت: الان 1. 2 میلیارد از مردم جهان دارای اضافه وزن یا چاقی هستن که این اندازه 2. 5 برابر تعداد کسائی که دچار سوء تغذیه هستن، هستش.
وزیر بهداشت با اشاره به رشد سریع تولید ناخالص داخلی (GDP) در کشورای با درآمد پایین و متوسط تا سال 2050 گفت: در عین حال افزایش یهویی مرگ زودرس به وجود اومده به وسیله تغذیه هم در این کشورها پیشگیری ناپذیره.
دکتر هاشمی با اشاره به افزایش درخواست واسه مصرف مواد غذایی تهدید کننده سلامت در این کشورها، گفت: الان مصرف زیادتر از اندازه مواد غذایی کم ارزش مثل شکر، روغن، غلات تصفیه شده و گوشت قرمز فرآوری شده افزایش و هم اینکه مصرف سبزیجات، میوه ها و غلات سبوس دار کم شده.
وزیر بهداشت در ادامه گفت: درزمان چند دهه گذشته، کشورمون، تغییرات زیادی در زمینه های جمعیتی، اقتصادی – اجتماعی و تغذیه رو تجربه کرده و این تغییرات الگو و بار بیماریهای غیرواگیر رو تغییر داده.
دکتر هاشمی اعلام کرد: قوانین و اسناد بالادستی نشون میده که دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه زیادی بر موضوع امنیت مواد غذایی و تغذیه هست.
وزیر بهداشت به تبیین وضعیت تغذیه در کشور در ده های قبل پرداخت و با اشاره به دوره گذار از دهه 1980 اعلام کرد: در دوران جنگ تحمیلی و تحریم، کالریای مقرون به صرفه به عنوان یه جواب اولویت دار در اختیار افراد نیازمند و گروه های در خطر و کم درآمد گذاشته شد و هم اینکه واسه غذاهای اصلی یارانه در نظر گرفته شد که این باعث مصرف زیادتر از اندازه کربوهیدراتها، چربی و کالریا شد.
دکتر هاشمی با اشاره به رشد سریع شهرنشینی در این دوران گفت: این پدیده باعث کاهش فعالیتهای بدنی شهرنشینان شد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه افزایش سریع بیماریهای طولانی می تونه مربوط به اثرات بد سیاستهای غذایی در دوران گذشته باشه، گفت: شکست دادن بیمایهای غیر واگیر به وجود اومده به وسیله تغذیه ناجور نیازمند ترکیب برنامه ریزی شده بخش غذا و بخش سلامت به عنوان عامل کلیدی واسه داشتن جمعیت سالم و پیشرفت پایدار ملیه.
دکتر هاشمی گفت: تحقیقات گذشته در دهه 1990 نشون داد که شکافهای ساختاری در مدیریت و برنامه ریزی ملی واسه پرداختن به موضوعات مواد غذایی و تغذیه هست و تعدادی از سازمانها با وظایف موازی در مورد مواد غذایی و تغذیه مشغول فعالیت هستن و هیچ بخشی مسئولیت اصلی واسه هماهنگی بین بخشی رو رو دوش نداشته.
وزیر بهداشت اضافه کرد: بر همین پایه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور به ریاست رئیس جمهور و با عضویت دو معاون رئیس جمهور و هفت وزیر و دیگه سازمانها تشکیل شد، این سازمان عالی فرا بخشی، زمینه رو واسه اتخاذ رویکردهای ادغامی به مواد غذایی، تغذیه و سیاستگذاریهای سلامت به طور منظم به وجود آورده طوری که که بتونه سلامت رو در تموم سیاستگذاریها تضمین کنه. این شورا، بازم در استانا هم با هدف تمرکز زدایی تصمیم گیریها و اطمینان از سلامت مردم تشکیل می شه.
دکتر هاشمی با اشاره به تصویب سند ملی امنیت مواد غذایی واسه سالهای 2015 تا 2025 به وسیله شورای عالی امنیت غذایی کشور گفت: براساس این سند، یه نقشه راه در مورد سیاستگذاری ملی و فرابخشی تغذیه ای ترسیم شده که بر پیشگیری و کنترل عوامل خطر تغذیه ای واسه بیماریهای غیر واگیر تمرکز داره.
وزیر بهداشت فرمولاسیون دوباره روغن مواد غذایی دارای پالم، چربی بدون ترانس، کاهش اسیدهای چرب اشباع شده به کمتر از 25 درصد و غنی سازی آرد رو از سیاستهای در حال اجرای وزارت بهداشت گفت.
اصلاح استانداردهای 40 قلم مواد غذایی از جمله نمک، نون، پنیر، مواد غذایی کنسرو شده و غذاهای کوتاه (اسنکا) و هم کاهش شکر از نوشیدنهای شیرین شده با شکر رو از دیگر برنامه های درحال اجراست که وزیر بهداشت گفت.
وزیر بهداشت اضافه کرد: برچسبهای مواد غذایی جدید به شکلی طراحی شدن که اندازه نمک، شکر، چربی و افزودنیهای اجناس غذایی رو روی محصول درج کرده و هم اینکه طی قرار داد ای با وزارت آموزش و پرورش از عرضه مواد غذایی ناسالم در بوفه مدارس جلوگیری می شه.
وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه موضوع سلامت درزمان سه سال گذشته به عنوان به عنوان اولویت اصلی دولت دکتر روحانی بوده اعلام کرد: طرح تغییر نظام سلامت در اردیبهشت 1392 به خاطر رسیدن به پوشش همگانی نظام سلامت تا سال 2020 در جمهوری اسلامی ایران شروع شد.
دکتر هاشمی با بیان اینکه در خرداد 1394، سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیر واگیر با حضور خانوم دکتر چان، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت مورد تصویب قرار گرفت، گفت: این سند ملی، تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت، دارای 14 هدف اصلیه که کاهش 30 درصدی مرگای زودرس به وجود اومده به وسیله مریضیای غیر واگیر، کنترل زیاد شدن وزن و گسترش چاقی و هم پیشگیری و کنترل دیابت از جمله اهداف این سنده.
هاشمی در آخر از دریافت نامه رسمی از سازمان جهانی بهداشت در هفته گذشته خبر داد و گفت: در این نامه ایران به عنوان کشوری که تونسته پیشرفت سریعی واسه رسیدن به 9 هدف بیماریهای غیر واگیر تا سال 2020 و اهداف مربوط به مریضی غیر واگیر در برنامه پیشرفت پایدار تا سال 2030 داشته باشه، معرفی شده.
وزیر بهداشت گفت: به خاطر پرداختن به پنج ابعاد اهداف پیشرفت پایدار شامل مردم، صلح، زمین، موفقیت و مشارکت، تازگیا ما در وزارت بهداشت، معاونتی رو با عنوان "معاونت امور اجتماعی" تشکیل دادیم که هدف اون مشارکت جامعه در اراده کردن در بخش سلامت، توجه به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و مورد توجه قرار دادن اهداف پیشرفت پایدار در تصمیم گیریا و فعالیتهای روزمره س.
دکتر هاشمی گفت: دبیرخانه شورای عالی سلامت در معاونت امور اجتماعی قرار داره و فعالیتهای فرا بخشی رو با وزارتخانه های جور واجور مثل وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ورزش و جوانان سروسامون بخشیده.
وزیر بهداشت در ادامه سواد تغذیه ای رو مهمترین عامل در پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر گفت و گفت: تغذیه درست می تونه باعث پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر شه.
دکتر هاشمی در آخر بیان امیدواری کرد: برگزاری این کنفرانس و بیانیه پایانی اون راهبردهایی رو درحکمرانی بهتر، اقدامات فرابخشی، شهرنشینی سالمتر، افزایش سواد سلامت از راه مشارکت جامعه مدنی، زنان، بخش خصوصی و دانشگاهها رو تدوین کنه تا بتونیم جهان بهتری رو تا سال 2030 بسازیم.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *