1 ساعت دویدن برابر با 7 ساعت طول عمر بیشتر است | بیماری

: یه ساعت دویدن ۷ ساعت طول عمر بیشتر به شما هدیه میده!

از مدتا پیش محققان فهمیده بودن که ورزش کردن به طول عمر بیشتر مردم کمک می کنه. اما فعلا اونا به یافته های جالبی رسیدن. اونا فهمیدن که  دویدن می تونه بهترین فعالیت واسه داشتن بدن سالم و طول عمر بیشتر باشه.یه مطالعه جدیدی که در مجله مجله علم و پیشرفت در مورد بیماریای قلب و عروق منتشر شده نشون دهنده اینه، در کسائی که به طور مرتب مشغول دویدن هستن ۲۵ تا ۴۵ درصد مرگ زود کم میشه. طبق تحقیقات به عمل اومده ۱ ساعت دویدن برابر ۷ ساعت طول عمر بیشتره، با ما در این مقاله از ۷گنج همراه باشین.

محققان مطالعه ای در مورد مرگ و میر روی ۵۵.۰۰۰ شرکت کننده انجام دادن.در این مطالعه محققان به این نتیجه رسیدن خطر مرگ زودرس در کسائی که به طور مرتب می دوند ۴۰ درصد نسبت به بقیه کاهش پیدا کرده. هم اینکه در این مطالعه محققان روش زندگی و تغذیه شرکت کنندگان مانند مصرف نوشیدنی و سیگار کشیدن اونا رو هم کنترل می کردن.

چیزی که شاید تعجب آور به نظر برسه اینه که اثرات دویدن واسه طول عمر بیشتر نسبت به دیگر فعالیتای بدنی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری هم بیشتره. دوندگان نسبت به کسائی که بقیه فعالیتای بدنی رو انجام میدن ۳۰ درصد کاهش مرگ و میر زودرس رو دارن.

خبر خوب در مورد یافته های این محققان اینه که حتما لازم نیس زمان زیادی رو صرف دویدن کنین چون افزایش طول عمر با افزایش زمان دویدن و مصرف انرژی بیشتر در این مورد همراه نیس، به صورت میانگین دوندگان در این تحقیقات هفته ای دو ساعت رو صرف دویدن می کردن.

در این مطالعه محققان به این نتیجه رسیدن که هر ۱ ساعت دویدن برابر با ۷ ساعت طول عمر بیشتره. طبق تحقیقات انجام شده ۴ ساعت دویدن در هفته می تونه سلامت کامل جسمی و افزایش طول عمر رو واسه شما به همراه داشته باشه.

این تحقیقات خاص در مورد این موضوع نشون میده بیشتر از ۵ دقیقه دویدن در روز می تونه در طولانی تر شدن عمر تاثیر بزاره. با این حال ترکیب بقیه فعالیتای بدنی با دویدن هم می تونه تا ۴۳% به کاهش خطر دچار شدن به پیری زودرس کمک کنه.

.

منبع : 7ganj.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *